Síť pomůže zvýšit bezpečnost dětí při lyžařských závodech

7.12.2012 - Téměř půl kilometrová bezpečnostní síť s více než stovkou podpůrných tyčí pomůže od začátku zimní sezóny významně zvýšit bezpečnost dětských lyžařských závodů v jižních Čechách. Nákup sítě a její instalaci na sjezdovou trať finančně podpořila Jaderná elektrárna Temelín jako generální partner projektu.„Dětské lyžařské závody v jižních Čechách jsou stále oblíbenější. Pod vlivem smutné události z krajských školních přeborů na Hochfichtu, kdy se těžce zranil jedenáctiletý chlapec v závodě v obřím slalomu poté, co vylétl z trati a narazil do stromu, jsme si však všichni uvědomili, že je potřeba ještě více podpořit bezpečnost dětí,“ uvedl Jakub Prűher – trenér a člen týmů Skiklub Chlum a Skiclub Lipno, které jsou největšími pořadateli dětských a školních lyžařských závodů.

Síť bude každoročně využívána pro více než třicet závodů v jižních Čechách. To představuje 2 tisíce jízd a tisíce dětských účastníků, jedním z nich.

Projekt nákupu a montáže bezpečnostních sítí pro pořadatele dětských lyžařských závodů v Jihočeském kraji vychází z konkrétních potřeb největších pořadatelů dětských, školních i dospělých lyžařských závodů.  Reaguje nejen na konkrétní potřeby v otázce bezpečnosti při sportu, ale přímo  reaguje i na smutné události roku 2010.

Skinhome - samolepky na zeď Skinbook - samolepka na notebook Fabrix - pouzdra na notebooky, iPady, iPody, iPhony, mobilní telefony, hard disky, fotoaparáty