Plán aktivit na rok 2010

V roce 2010 budeme pokračovat ve směru velmi dobře nastartovaných aktivit již v roce 2009. Budou sledovány tři hlavní směry:

 1. podpora dětí a mládeže, včetně využití jejich volného času
 2. podpora rozvoje cestovního ruchu ve všech sezónních období
 3. podpora bezpečnosti a pocitu klidu a bezpečí v jižních Čechách

Tyto cíle chce sdružení dosáhnout ve spolupráci a koordinaci s Jihočeským krajem, JETE - generálním partnerem a dalšími subjekty, které projevili zájem o spolupráci v těchto oblastech.

 • - spolupráce se sportovními a uměleckými kluby
 • - podpora sportovních a volnočasových aktivit pro děti a mládež, zejména, cykloturistika, lyžování v jižních Čechách, atd., podpora vybavení, akcí a závodů, ale i atd.
 • - dětských a rodinných koncertů a festivalů za účasti jihočeských hvězd, které již se sdružením spolupracují
 • - osvětlení a modernizace tmavých zákoutí, přechodů, zastávek, prostor u škol, zajímavých exponovaných míst (katedrála apod.)

Konkrétní možnosti, návrhy a příklady akcí plánovaných pro rok 2010:

Nákup sportovního vybavení pro letní a zimní sezónu

distribuce v rámci soutěží, prestižních sportovních událostí v regionu a ve spolupráce s Jihočeským krajem a médii taktéž např. do dětských domovů, škol, atd.

V roce 2009 bylo pořízeno dva tisíce dětských cyklistických helem a mezi děti je rozdal Jihočeský hejtman Jiří Zimola, který se tímto způsobem rozhodl řešit situaci, kdy Všeobecná zdravotní pojišťovna (VZP) ukončila od tohoto května přispívání na cyklistické helmy. Bezpečnost dětí je pro nás natolik důležitá, že jsme se rozhodli realizovat nákup helem i pro zimní sezonu. Tato investice mohla být realizována z prostředků, které poskytla firma ČEZ v rámci smlouvy o podpoře dostavby Temelína. I tyto helmy a bezpečnostní doplňky budou dětem předávány ve všech okresech regionu. Do jejich distribuce se zapojí i regionální média. V roce 2010 je plánován další nákup sportovního vybavení pro letní a zimní sezónu, jako pokračování úspěšně nastartované série podpory aktivního sportu a bezpečnosti dětí a juniorů.

Návaznost na projekt "Vydání brožury s přehledem všech jihočeských lyžařských středisek" viz.níže.

Termín plánované realizace: průběžně dle sezony

Vydání publikace s přehledem všech jihočeských lyžařských středisek

jedná se o projekt navazující na letošní nákup dětských lyžařských helem. Helmy budou distribuovány prostřednictvím zimních středisek v kraji a napomohou zvýšení bezpečnosti při lyžování u nás. Ke zvýšení zájmu lyžařů a dalších příznivců zimních sportů povede vydání skládacího letáku s přehledem (i těch nejmenších) lyžařských středisek v kraji. Na základě domluvy pomůže tyto letáky OS Jihočeský patriot distribuovat Jihočeská centrála cestovního ruchu na informační centra po celé ČR a při různých akcích a veletrzích.

V případě, že bude na vydaný materiál pozitivní odezva, Jihočeský patriot připraví a vydá publikaci s přehledem in-line tras v kraji.

Termín plánované realizace: příprava a sběr materiálu: 4/4 roku 2009, vydání tiskovin a publikací 4/4 roku 2009, distribuce celá sezona

Nákup sady 12 GPS přístrojů pro 7 okresních domů dětí a mládeže JČK

V současné době je nejoblíbenější terénní hrou v přírodě tzv. "geocaching", při níž se pomocí GPS hledají ukryté schránky, které se v anglickém jazyce označují "cache" (čti keš) a vybírají z nich "dárky", např. odznaky či jiné upomínkové předměty sponzorů - a předávají nové dárky. S geocachingem se dostanete na zajímavá místa, o kterých třeba ani netušíte. Keše vždy jsou – nebo alespoň mají být – ukryty tam, kde to má nějaký smysl, kde můžete něco zajímavého vidět. Ideou tohoto projektu je v souvislosti s nákupem s GPS propagace jihočeského regionu, jeho zvláštností a zajímavostí, zejména návaznost na projekt "JČ Tajuplné" – popis projektu viz. níže.

Termín plánované realizace: příprava a nákup GPS: 1/4 roku 2010, organizace akcí spojených s geocachingem pak v průběhu roku 2010

Nákup koncertních křídel pro největší základní umělecké školy JČK

V souvislosti s nákupem křídla projekt nabízí možnost uspořádání např. vánočního či jinak tematicky zaměřeného koncertu v místě - umělecká škola s novým křídlem.

Termín plánované realizace: průběžně rok 2010


Nákup podsadových stanů

Sada 60 kusů podsadových stanů pro krajské rady největších občanských sdružení dětí a mládeže v JČK (Junák – svaz skautů a skautek ČR, Česká tábornická unie, Pionýr). Ročně projde těmito tábory cca 5000 dětí.

Termín plánované realizace: příprava a nákup 1/4 a 2/4 roku 2010

Vybavení multimediální učebny na Gymnáziu Jindřichův Hradec

Otevření učebny se plánuje na březen 2010.

Termín plánované realizace: 1/4 roku 2010

Vybavení multimediální učebny Gymnázium Dačice

Tento projekt bude probíhat jako podpora rozvoje vzdělávání v tomto mikroregionu.

Termín plánované realizace: 2/4 roku 2010

Český rodinný hudební festival

V letošním roce se na hudebních pódiích se vystřídaly hvězdy české popmusic a nechyběla ani multimediální show. Tento velice oblíbený hudební festival zaměřený zejména na rodiny s dětmi se v roce 2010 přesune z místa dosavadního pořádání - Lipna nad Vltavou do okolí Českých Budějovic - předpokládaná návštěvnost 3-5 tis. lidí

Termín plánované realizace: příprava festivalu 2/4 a festival 3/4 roku 2010

Aktivní spolupráce se Ski Klubem Šumava

lyžařským běžeckým sportovním klubem jehož hlavní náplní je péče o mládež. V současné době má klub zhruba 160 členů. Klub je garantem sportovní přípravy pro Sportovní třídy při ZŠ TGM Vimperk a pro Sportovní gymnázium Vimperk, pořádá pravidelně i velké veřejné závody Šumavský ski-maraton a Šumavský MTB maraton. Klub je nájemcem areálu autokempinku Vodník ve Vimperku. V tomto areálu buduje první běžecký ski-areál s umělým zasněžováním na Šumavě - Ski-areál Vodník, ve kterém pořádá řadu závodů a upravuje veřejné tréninkové tratě i pro širokou veřejnost. Ski klub Šumava upravuje také lyžařskou trasu Vimperk - Šindlov. Konkrétní sportovní akce (vybrané akce byli v letošním roce pořádány pod záštitou hejtmana jihočeského kraje)

Termín plánované realizace: 27. - 28.2 2010 – ČEZ Šumavský ski-maraton, 31.7.2010 – Šumavský MTB maraton, součást seriálu Kolo pro život, 6.- 8.8. 2010 – Vimperská 24 a Vimperk 24 FEST (24 hodinový MTB závod), 21.8.2010 – Stožecká brusle (in-line závod)

Bruslení na Lipně

jižní Čechy disponují nejdelší přírodní bruslařskou lyžařskou dráhou v ČR o délce 15 km, která je zapsána v knize rekordů (agenturou Dobrý den). Tato dráha potřebuje během celé sezóny upravovat, a to denně tak, by ji mohli využívat všichni návštěvníci Lipenska. Jedná se o významný fenomén jižních Čech, který nikde jinde v republice, ani v Evropě nelze nalézt. Pro údržbu dráhy by pomohl nákup speciálního stroje na odklízení sněhu.

Termín plánované realizace: 3/4 roku 2010

Aktivní, již prověřená spolupráce s organizací SK KVM Český Krumlov, pořádající pravidelný, letos již 7. Ročník mezinárodního vodáckého maratónu na řece Vltavě, což je největší říční maratón v České republice, jeden ze závodů prestižního evropského seriálu Europen Canoe and Kayak Marathon Tour, s účastí více než 800 závodníků s tuzemska a 10ti evropských zemí. Krumlovský vodácký maratón je zahrnut do série Mistrovství ČR v maratónu kategorií raft a pramice a mezi startující patří např. Václav Chalupa – nejúspěšnější český veslař 20.století nebo Michaela Mrůzková, česká olympionička.

Termín plánované realizace: 3/4 roku 2010

Partnerství nad nejvýznamnějšími sportovními akcemi roku 2010 na území JČK

26. - 27.6.2010 – Mistrovství ČR dorostu a juniorů v atletice v Táboře
30. - 31.1.2010 – Mistrovství světa v cyklokrosu v Táboře
12. - 14.6.2010 – Tour tří zemí (silniční cyklistika: ČB - Linz - Pasov)

Jižní Čechy tajuplné

spolupráce s historickými a "tajuplnými" objekty a místy v regionu, aktivní spolupráce s NPÚ a MKČR, soukromými vlastníky, městy, obcemi a dalšími subjekty při podpoře návštěvnosti a propagaci těchto lokalit formou výprav za hledáním a poznáním "genia loci" daného místa spojené s ubytováním a aktivním pobytem v místě – "balíčky .." Idea opakovaných návštěv v regionu za účelem absolvování celé série těchto poznávacích a zážitkových pobytů – možnost prodloužení letní sezony s návazností na zimní.

Přímé technické i mediální zapojení subjektu do tohoto souboru "tajuplných míst". Výroba souvisejících produktů – publikace, pexeso, dárky, hry pro děti (např. hlavolam apod.)

Termín plánované realizace: průběžně rok 2010

Jižní Čechy Osvícené

Zvýšení bezpečnosti vybraných kolizních míst v regionu přechody pro chodce, zastávky, prostory u škol a objektů občanské vybavenosti, osvícení Katedrály, to vše za účasti kraje a významných osobností jižních Čech (katedrála Kardinál Vlk apod.). Všechna světla budou instalována s novou moderní Led technologií pro úsporu energií se zvýšenou životností zdroje o 5-10x oproti klasickým výbojkovým zdrojům. Místa budou vytipována ve spolupráci s krajem, policií a dalších odpovědných subjektů dle potřebnosti projektu.

Termín plánované realizace: Příprava projektu ¼ roku 2010, realizace průběžně rok 2010

Spolupráce se sportovním klubem vodní slalom České Budějovice

Za dobu své existence vybojoval klubu téměř 800 medailí v závodech Mistrovství České republiky a přivezli i řadu cenných umístění ze světových závodů. Během slunného víkendu do areálu zavítá okolo 7 000 návštěvníků všech věkových skupin, tyto počty jsou díky řadě pořádaných akcí ještě vyšší. Během posledních dvou ročníků mezinárodního festivalu vodních sportů dorazilo na 10 000 diváků. Během roku navštíví areál na 100 000 návštěvníků.

Další společné akce a aktivity konané v areálu:

 • - systematická práce s mládeží a dětmi
 • - školení záchranných složek
 • - programy pro hendikepované
 • - školení průvodců, atd.

Příklad přehledu akcí za rok 2009:
27-28 červen 3. a 4. Český pohár žáků ve slalomu SKVS ČB
25-26 červenec Jihočeský pohár ve slalomu
30 červenec až 2 srpen Wave - vodácký festival
29-30 srpen Mistrovství ČR Lipno
19-20 září Český pohár juniorů a NKZ

Spolupráce se sdružením SK Faktor - Kleť

Rozhledna Kleť překonala všechny vyznané éry a politické konstatace naší země a vrcholek hory Kleť, včetně horské chaty i rozhledny samotné je do dnešních let celoročně navštěvován tisícovkami turistů z Čech i zahraničí a jejich zájem i díky již zdařile dokončené rekonstrukci horské chaty a rozhledny stále stoupá.

Za celou dobu existence Lanové dráhy Krásetín Kleť - což je od 1.7.1961 - bylo přepraveno už více než 3 000 000 cestujících. Rozhlednu navštíví cca 20 000 návštěvníků ročně. Vzhledem k rekonstrukci rozhledny, umístění dalekohledu a infocentra do rozhledny a pořádání tematických přednášek a výstav, počet návštěvníků vzrůstá až na 25 – 30 000. Kleť je velmi pozitivně mediálně prezentovaná. Sdružení plánuje hned několik akcí pro rok 2010 pro děti, handicapované, akce konané v rámci podpory CR a ochrany životního prostředí.

Přímá synergie na projekt "JČ Tajuplné" a projekt "Pořízení 12 sad přístrojů GPS pro 7 okresních domů dětí a mládeže JČK"

Nabízíme

 1. umístění logotypu objednatele s uvedením faktu partnerství na všech tiskovinách vydaných ke konkrétním akcím
 2. umístění logotypu objednatele s uvedením faktu partnerství na všech billboardech v rámci kampaně k akcím
 3. umístění logotypu objednatele s uvedením faktu partnerství v inzerátech v mediích v rámci kampaně k akcím
 4. prezentace objednatele jako generálního partnera akcí na všech tiskových konferencích a v tiskových zprávách týkajících se projektu
 5. umístění reklamního billboardu s logotypem objednatele a faktem partnerství v místě konání akcí
 6. umístění logotypu objednatele na předmětech, které budou v rámci akcí prezentovány účastníkům
 7. prezentace objednatele jako generálního partnera na všech audiovizuálních materiálech vzešlých z akcí ( DVD pro partnery, atp.)
 8. verbální prezentace objednatele jako generálního partnera během konání akcí
 9. umístění logotypu objednatele s faktem partnerství na internetových stránkách www.jihoceskypatriot.cz s aktivním prolinkem na internetovou adresu objednatele www.cez.cz
 10. velmi dobrou spolupráci, organizaci a realizaci konkrétních akcí, které jsou v zájmu podpory rozvoje jižních Čech, sponzora/ů, organizací, institucí a všech médií
Skinhome - samolepky na zeď Skinbook - samolepka na notebook Fabrix - pouzdra na notebooky, iPady, iPody, iPhony, mobilní telefony, hard disky, fotoaparáty